Bebekler için Örgü Şapka modelleri

Bebekler için Örgü Şapka modelleri

Sonbahar mevsimini gelmesiyle birlikte minik bebeklerinizi sıkı  sıkıya sardığınızı görür gibiyiz. bebeklerinizi giydirdiğiniz kıyafetler haricinde kafalarının da üşümemesi gerekir. Bu yüzden bebekleriniz için hem şık hem de kafaları ısıtacak örgü şapka modelleri önereceğiz. Hem erkek hem de kız bebekler için öğrenebileceğiniz bir çok şapka modeli mevcut. İşte birbirinden şirin, bebekler için örgü şapka modelleri…

Bebeğinizin en hassas noktası kafasıdır. Bu yüzden buna dikkat ederek şapka seçimi yapılmalıdır. El örgüsü şapkalar bebekler için çok uygundur. El örgüsü modelleri olarak erkek ve kız bebekler için ayrı ayrı modeller mevcuttur. Geçmişten günümüze gelen bir alışkanlık olarak erkek bebeğe mavi, kız bebeğe pembe renk almak veya örmek alışkanlıktandır. Kız bebekler için papyonlu pembe renklerde şapka modelleri hem çok moda hem de çok kullanışlıdır. Düz yün ipten örülmüş şapkanın tepesinde bulunan papyon ile oldukça şirin bir modele sahiptir. Kız  için ponponlu şapka, tüylü şapka, püsküllü şapka  olarak  bir çok model karşınıza çıkar. Dilerseniz Dışarıdan hazır alabilirsiniz veya siz de örgü biliyorsanız şapka örgüsü yapabilirsiniz. Bir konuda uyarmadan geçmeyelim Bebeklerin kafası hassas olduğu için şapka da çok sert olmamalıdır. Aldığınız veya ördüğünüz şapkanın esnek olmasına  dikkat etmenizde fayda var .Erkek bebekler içinde bir çok örgü şapka modeli mevcuttur. Erkek bebekler için genelde mavi renk alternatif olarak kahverengi ve gri renkler giydirilebilir. Kalın örgü ipten, zig zag model , yakalı model, çizgili model, ipli ve papyonlu model olarak bir çok çeşit mevcuttur. Bebekler için örgü şapka modellerin de dikkat etmeniz gereken durumdan bahsetmiştik.

Bebeğinizin şapkasının çok sert ipten olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Bebeğinizin kafasının acımaması için şapkanın kafasını sıkmaması ve şapkanın esnek olması gerekir. Bebekler için örgü modelleri yazımızda örgü modellerinden bahsettik. Erkek bebek ve kız bebekler için örgü şapka modelleri yazımızda bir çok örgü modelinden bahsettik. Sizlerde bebekler için örgü şapka modelleri yazımızı okuyarak güzel modeller çıkartacağınızdan eminiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.