En Şık Şapka Modelleri Ve Çeşitleri

En Şık Şapka Modelleri Ve Çeşitleri

Bayan olarak her zaman şık ve gösterişli olmayı isteriz. Tabi bu durumda en doğal hakkımızdır. Kıyafetimizden ayakkabımıza, saçımızda takılarımıza, ayakkabımızdan şapkamıza kadar her bir parçanın uyum içinde bizi şık yansıtması için uğraşır ve araştırmalar yaparak şıklığı yakalarız.

Aslında birçok bayanın şapka kullanmayı cesaret etmediği ve şapka takarsam komik mi olurum düşüncesi bu güzelim aksesuardan uzak kalmalarına neden oluyor. Hadi şimdi hangi şapkalar ile hangi kombinleri yaparak daha şık olabilirsiniz bir bakalım ve şapka ile şık olma zevkinden mahrum kalmayın.

Spor Kıyafete Uyan Şapka Modelleri

Şimdiki zamanın gençleri rahat etmeyi ön planda tuttuğu için en çok spor kıyafet giymeyi tercih etmektedir. Bu sebeple ilk önce spor kıyafete uyan şapka modelleri neler bir bakalım. Kep şapkalar, caps şapkalar, kovboy şapkalar ve fötr şapkalar bu tarza uyabilecek olan modellerdir. Her bir şapka modelinin ayrı bir karakteri ve tarzı vardır. Mesela kep şapka çok rahat ve salaş bir moda sabit kalmaktadır. Caps şapkalar hırçın ve kararlılığı yansıtan bir tasarımdadır. Fötr şapka modellerinde ise sert ama kuğul olan bir hava bulunmaktadır.

Klasik Giyim Tarzına Uyan Şapkalar

Standart ve resmi bir giyim tarzı olan klasik giyim tarzında pantolon&etek, ceket ve gömlek üçlemesi sık görülmektedir. Bu tarza en uygun olacak model fötr şapka ve modelleri olacaktır. Çünkü takım kıyafetin verdiği sert ve resmi duruşa en uygun olan karakteri yansıtan şapka modeli fötr şapkalardır.

Yazlık Giyimlere Uyan Şapkalar

Şapkaların en çok yakıştığı ve bol seçeneğin olduğu giyim tarzı yazlık kıyafetlerdir. Yazın sıcağında giyilen askılı bir elbise üzerine disket şapka, vizor şapka ve hasır şapka gibi modellerinin hepsi çok güzel uyum sağlayacaktır. Pantolonlu ve ya etekli kombinleri tamamlamak içinde fötr şapka, hasır şapka ve ya kovboy şapka gibi modellerinden her bir uygun olabilmektedir.

Kışlık Giyimlere Uyan Şapkalar

Şapka, soğuk ve serin havaların kurtarıcısı olarak daha çok tercih ettiğimiz ve en çok kış ayında kullandığımız bir aksesuardır. Kış ayına uygun olan modellerde genelde örgü olan modeller olmaktadır. Her çeşit için kıyafete uyacak olan bir modeli ve tasarımın en geniş olduğu seçenektir. Ancak yinede disket şapkalar, fötr şapkalar, kovboy şapkalar gibi olan modeller kıyafetlere uygun olarak tercih edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.