Keten şapka modelleri

keten şapka modelleri

Şapka modelleri tercih ederken kumaşı da oldukça önem arz etmektedir. Şapkaların kumaşına göre tasarımı ve görünümü değişmekte, bununla birlikte de sizlerin elbiseleri kombin ederken ki tercih ettiğiniz şapkanın kumaşı kombini etkilemektedir.

 

Özellikle bazı elbiselerimizle paralel olacak şapka kumaşlarını ve şapka modellerini tercih etmeliyiz. Bazı giysilerimizde klasik kumaştan yapılan şapkalar yerine çok daha farklı şapka modellerini tercih edebiliriz. Bunlar arasında en çok dikkat çekeni hiç şüphesiz keten şapka modelleridir.

Keten kumaşı günlük hayatımızda kullandığımız birçok elbise de vazgeçilmez bir kumaş türüdür. Keten kumaşı yapısı itibariyle doğal bir elyaftır. Esnekliği diğer kumaş türlerine nazaran daha az olmasına rağmen çok daha dayanıklı ve parlak bir görünüme sahip olduğu için de günümüzde çok tercih edilmektedir. Bu özelliklerden dolayı keten kumaşın şapkalarda kullanılması parlak ve güzel bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Keten kumaşı ile hazırlanan şapkalar özellikle yaz aylarında çok daha işlevsel bir hale gelmektedir. Çünkü bu kumaşın gözenekleri diğer kumaş türlerine nazaran çok daha büyüktür. Bu nedenle de yazın sıcağa rağmen çok fazla terleme yapmaz ve başımızın hava almasına yardımcı olur.

 

 

Yazın çok daha işlevsel kullanılmasının bir diğer nedeni de güneş ışınlarını yansıtıcı özelliğinden kaynaklanmaktadır. Bazı kumaş türleri güneş ışığını ile karşı karşıya kaldığında renginde değişme ve solma meydana gelebilir. Fakat keten şapka modelleri bu durumun tam aksine güneş ışınlarını yansıtma özelliğinden dolayı yazın rahatlıkla kullanılabilir ve renginde bir solma durumu yaşanmaz. Her ne kadar keten kumaşının dezavantajı çok çabuk kırışması olsa da şapkalarda bu durum minimum seviyeye inmektedir. Boyut olarak şapkalar küçük olduğundan dolayı kırışma ve bu kırışmanın görünüme yansıması normal keten kıyafetlerimiz kadar yoğun bir şekilde bizleri rahatsız etmemektedir. Tüm bu sebeplerden dolayı da günümüz dünyasında keten şapka modelleri her zaman moda olmaya ve kalmaya devam etmiştir.

 

Ketenin şapkanın tasarımı ve modeli noktasında yarattığı avantajı sebebiyle sizler için hazırladığımız bu özel keten şapka modellerini günlük hayatınızda çok seveceksiniz. Ketenden elde edilen bu şapka modelleri sizin vazgeçilmez aksesuarlarınızdan biri olacak. Güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.