Plaj şapkaları tatile hazır

Plaj şapkaları tatile hazır

Hepimiz bir an önce yazın gelmesini ister ve tatilimizi yapmayı dileriz. Hatta tatil öncesinde hazırlıklarımızı çoğunu tamamlamış oluruz. Genellikle tercih ettiğimiz deniz kenarında, güzel bir plajda tatilimizi yapabilmektir. Tatile çıkmadan evvel hazırlıklarımızı tam ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekir. Tatilde ihtiyaç duyacağınız hem güneşten korunmak amacıyla hem de aksesuar olarak kullanabileceğiniz hiç şüphesiz şapkalardır. Tatilde kullanacağınız şapkalar klasik şapkalar yerine plaj şapkaları olmalıdır. Plaj şapkaları tatilde hem güneşten korunmamızı, hem de tatil kıyafetlerimiz ile doğru orantılı bir görünüm kazanmanızı sağlar.

 

Plaj şapkaları olarak kullanacağımız birçok farklı model ön plana çıkmaktadır. Şimdi sizlerle birlikte bu modellere göz atacağız. Plaj şapkası denince ilk aklımıza gelen hiç şüphesiz floppy şapka modelleridir. Floppy şapka modelleri geniş kenarları sebebiyle yazın güneşten korunmak amacıyla kullanılabilecek en ideal şapkalardan birisidir. Görüntü itibariyle de oldukça şık görünen bu model özellikle yoğun sıcaklığın olduğu tatil bölgelerinde sıklıkla tercih edilmektedir.

 

 

Bu şapka modellerinde kullanılan kumaş şapkanın sağladığı yararı çok daha belirginleştirmektedir. Eğer güneşten korunmak istiyorsanız kumaş ya da hasırdan yapılan floppy şapka modellerini tercih etmelisiniz. Floppy şapka modelleri kadar plajlar da ve tatilde kullanılan bir diğer önemli şapka modeli boater şapka modelidir. Boater şapka modeli son birkaç yüzyılda moda olan ve özellikle bizlerin kayık çeken erkek figüründen hatırlayacağımız şapka modelidir. Özellikle birçok filmde, romantik şehirlerde ve kayık olan her yerde sıklıkla rastlayacağınız şık bir modeldir.

 

Zaten boater şapka modelinin ismi de ingilizce kürek çekme kayıkla seyahat etme anlamına gelen boating kelimesinden türemiştir. Plaj şapkalarında kullanacağınız bir diğer önemli modelde fötr şapkalardır. Özellikle klasik kombinlerde fötr şapka modelleri çok daha fazla tercih edilmektedir. Hasır ya da kumaştan yapılan bu modeller ile plajın şıklığını tamamlayabilirsiniz.

 

 

Eğer sizler tatile hazırsanız sizler için hazırlamış olduğumuz plaj şapkaları tatile hazır. Keyifle bu modellerden birini tercih edebilir ve tatilinize güzel bir etki katmış olursunuz. Sitemizde bulunan plaj şapkaları modellerinden tarzınıza ve zevkinize en uygun olanı satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.