Yün Örme Bereler

Yün çok eski zamanlarda zorlu hava şartlarından eski insanlarımızın giyside ve birçok alanda kullandıkları önemli bir parça olup ta günümüze kadar gelmiştir. Yünün saymakla bitmeyecek kadar faydaları vardır. Eski insanlarımızın bu tutumunu takınarak yünlü şapkalar üretim halindedir.

 

Özellikli başta dedelerimiz olmak üzere vazgeçemedikleri bu yün şapkalar kadın tekstili üzerinde de üretilmekte… Kış aylarında ki özel davetlerde bayanların ve erkeklerinde kıyafet tamamlayıcı aksesuar olarak büyük rağbet görmekte ve vazgeçilmezler arasındadır.  Yün şapkalar soğuğu hiçbir şekilde geçirmediği için aslında zorlu hava şartları konusunda kullanımı daha rahattır. Bazı erkeklerimizin av ve balık tutma sporlarını sevmeleri onlar için yün şapkalar soğuk hava şartlarında vazgeçilmezleri arasındadır.

Yün şapkaların soğuk havalarda koruyuculuğu dışında aksesuar olarak kullanılan şapkalar birbirinden farklı renk seçenekleriyle ve modelleri dikkat çekiyor. Bu sezon yine yünden yapılan örme bereler, kasketler, avcı-balıkçı şapkalar, fötr şapkalar, kepler, kulaklı bereler ve spor şapkalar yıla damgasını vurmayı hedefliyor. Yün spor şapkalar binicilerin şapka modellerinden ilham alınarak tasarlanan bu aksesuar günlük kombinler de kadınların vazgeçilmezleri arasına girmiş durum da, Fransız tarzda ki yün bereler de yine kadınların sokak modasına uyan ve kıyafetlerine daha çabuk kombinlenebilen parçalar arasında yer alıyor.

 

Yün fötr şapkaların su geçirmez özelliği ve kullanışıyla sizlere ayrı bir hava ve tarz sahibi yapacaktır. Asil ve zarif bir görünüm yaratarak gözlükler ile kombinlendiğin de sizlere farklı bir stil sahibi yapar.   Erkeklerinde sıkça kullanmış oldukları yün kasketler ve keplerle hem sıcak tutacak hem de oldukça tarz bir görüntü verecek. Yün şapkalarının en önemli özellikleri rahat kullanım sağlamasıdır. Her tarza ve yaşa uyum sağlayan yün şapka modelleriyle hem soğuktan koruyup hem de giymiş oldu kıyafetlere uyum sağlayacaktır. Yün şapkalarının bir diğer özelliği de kaşındırma sıkma gibi sorunlarla karşılaşmamanız olacaktır. Yün berelerin kaliteli ipler ile dokunup kaliteli ve özenli ürünlerin üretilmesi sizleri cezbedici harika renkleri ve özenli tasarımları ile bir çok özellikleriyle sizlerin de yün şapkalarınızı severek kullanacağınız tasarımlar olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.