El Emeği Örgü Şapkalar

Bu kış mevsimin de yumuşacık ve bizleri sıcacık saran örme şapkalar kültürümüz geleneğince vazgeçilmez bir aksesuar ya da kombin parçasıdır. Renk renk ve desen desen her tarza, her giyim stiline ve her türlü kombinliyebileceğimiz örme şapkalar vazgeçilmez bir parçamızdır.

Her zevke ve her yaşa hitap eden örgü şapkalarımız bebekler için, çocuklar için, bay -bayan her yaşa uygun severek kullandığımız örgü bereler kış gününde başımızı soğuktan korur ve her türlü yağmur, kar gibi hava şartlarında da saçımızın ıslanmasını engeller. Şapkalar günümüzde sıklıkla kullanmış olduğumuz aksesuarlar arasında bulunmaktadır. Çocuklar için kullanılan çoğunlukla örgü bereler cıvıl cıvıl, renkli ve neredeyse hayvan, çiçek, böcek fügüründedir.

Sezonun en çok tercih edilen örgü şapka modelleri bu yıl yine şapka modasında renkli ve dikkat çeken parçalarıyla göz alıcı olmayı hedefliyor.  Bol ve dökümlü, tek ve çok renkli modeller, dar ve kafayı saran, kuyruklu, topuzlu ve örgü şapka modelleri sokak modasında daha çok öne çıkan modeller arasında yer almaktadır. Düz örgülü ve kafayı saran  şapkalar çoğunlukla iş hayatındaki kişiler için daha uygun olarak kullanılır.  Renk olarakta çoğunlukla siyah, gri, füme tonlarında ki tek renkler tercih edilmesinin sebebi  de daha kolay kombinlene bilmesidir.

Sokak modasına baktığımızda ise bol ve dökümlü, renkli ve dikkat çeken parçalar kullanılmaktadır. Ayrıca erkeklerde daha sık rastladığımız tutmuş oldukları kulübün renklerinde ki örgü şapkalarda rağbet çok olduğunu görebiliriz. Örgü şapka modelleri geçmişten günümüze kadar gelen ve hiçbir zaman modası geçmeyen bir aksesuardır. Sokak modasın da çokça karşılaşacağınız boncuklu, pullu, broşlu ve sloganlı şapka modelleri çokça karşınıza çıkacaktır.

Aslında bir çoğumuzun uyması gerekip de atlamış olduğumuz örgü şapkaların yıkama talimatlarına uyduğumuz taktirdi, örgü şapkalarımızı daha uzun süreli dayandığını, sarkma, topaklanma gibi sorunlarla karşılaşılmayacağını görebiliriz. Bu kış örme şapka modelleriyle kalın, ince ipler ile  her türde üretilen şapkalarla erkeklerimizin bile artık sokak modasında tercih ettikleri canlı ve dikkat çeken örme şapkalarla daha tarz bir stil gelmesi hedefleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.