Örgü Bere Modası

Örgü Bere Modası

Örgü bere modelleri bayanlara şapkalardan daha çok yakışıyor. Bayanlar şık görünebilmek için kıyafetlerinin yanı sıra saçlarını da kullanırlar. Ayrıca dışarı çıkarken saçlar her zaman bakımlı olmalıdır. Ancak kış aylarında soğuktan korunabilmek için kullanılan bereler aynı zamanda bayanların şekilsiz olan saçlarını gizlemek için de çok kullanışlıdır.

Değişik şekillerde ve istediğiniz renkte süsleyerek yapılabilecek el işi bereler kız çocukları için hatta eldiven ve atkı ile kombin ederek tam takım yapılabilir. Kolay bereden zor bereye, sade berelerden farklı desenli ve çok renkli bayan berelerine örnekler verilecektir. Örgü bere modası kış aylarının en favorilerindendir. Örgü bereye yeni başlayanlar sade modellerle başlamalı, örgü teknikleri öğrenildikçe gelişmiş ürünler ortaya çıkartılabilir.

Örgü Bere Modelleri

Şiş ve tığ ile örülebilen pek çok farklı model vardır. Örgü bere modelleri için birbirinden güzel boncuklar ve çiçekler ile süslenen bu sayede de keyifle takılan bereler başların sıcak kalmasını sağlar. Bu göz alıcı bereler hediye de verilebilir.

Farklı örnekler ile yapılabilecek olan bu bere modelinin hepsinin yapılış şekli aynıdır. Ense tarafında ki ponponlar oldukça şık ve çocuk beresi olarak da yapılabilir ve istenilen tarzda süslenebilir. Berenin kenarına yapılan çiçek ile hareket kazandırılmış olan bu bayan bere modeli boyunluk ile de tamamlanmaktadır.

Bayanlar İçin Örgü Bere Çeşitleri

Balıksırtı bayan bere, kastırmalı bere, sökme bere, kuzu bere, hasır örgü bere, saçaklı pirinç bere, enseden ponponlu bere gibi birçok örgü bere çeşidi vardır.

Kuzu bere modeli; Kuzu’yu andıran modeli ile çok şık ve şirin, kulaklı ve de oldukça kullanışlı bir kulaklıklı şapka modelidir. Son zamanlarda gençlerin gözdesi olmuştur. Hem küçükler hem de büyükler kullanabilir. Tığ işi boyunluklu bere modeli; Tığla yapılmış boyunluk ile de tamamlanmış bere modelidir.

Enseden ponponlu bere modeli; Şiş ile yapılan oldukça da kolay olan ve son zamanlarda çok aranan bere modellerinden bir tanesidir. Kastırmalı bere modeli; Şekli baklava dilimini andırıyor. Şiş ile yapılıyor ayrıca misinalı şiş ile yapıp dikişsiz bere olarak da kullanılabilir. Farklılık oluşturmak için inci veya parlak taşlarla süsleme yapılabilir. Çocuklar için de ideal bir modeldir ve bu modelin atkısı da yapılarak takım oluşturulabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.