Snapback cap ve fullback modası

Ergenlik dönemi gelişim dönemleri arasında oldukça sancılı geçen bir dönem olarak kendini gösterir. Bu dönemin bu kadar sancılı olma en önemli nedeni ergenlik dönemine giren gençlerin arada kâmil olmasıdır. Gençler diyoruz ama aslında bu gelişim çağındaki bireyler ne tam olarak çocuk ne tam olarak yetişkin olarak kendini gösterir.

 

Dolayısı ile bu gelişim döneminde bir arada kalmışlık söz konudur. Bu bireyler bir yandan büyük insanlara özendiren bir yandan başka çocukluk izleri taşırlar. Fiziksel olarak o kadar hızlı gerilim gösteren ergenlik çağı bireylerinin zihinsel gelişimleri bu hoca yetişmekte bölge nebze yavaş kalır. Hayat felsefeleri bir tarz yaratmak ve fark edilmek olan bu genç bireyler snapback cap ve fullback modasına uygun olarak giyinmeye çalışırlar. Snapback cap ve fullback cap kullanarak kendine özgü bir görünüm elde ederler.

Snapback cap ve fullback modası kendini ortaya koymaya çalışan ve fark edilmek için çırpınan genç bireyler için oldukça iddialı modeller sunmakta olduğu için bu şapkalardan alarak bir farklılık yaratabilirler. Her ne kadar bu dönemde bazı kişilere özenilse de yine de amaç ne kişiden farklı şeyler denemek farklı şeyler kullanmak ve kendine özgü bir şey olmaya çalışmaktır. Bu noktayı oldukça dikkatle değerlendirdiklerini için snapback cap ve fullback cap modelleri onlar için dikkate değer bir konu olmaktadır.

 

 

Grup içinde onay almak içinde bulundukları gruba hava atmak için snapback cap ve fullback modasını yaşından takip eden kişiler almış oldukları cap şapkalarla hem tarz yaratmakta hem de hava atarak dikkat çekmektedirler. Yine dönemsel bir özellik olarak pahalı şeyler satın almaya çalışmak ya da bu konuda ön plana çıkmak ve hava atmaya çalışmak gençler arasında oldukça sık görülür. Hele ki marka ürünler satın alınması noktasında kıyasıya bir rekabet görülmekte ve snapback cap ve fullback cap modası için harcadıkları paralar için adeta bir yarış yapılmaktadır. Bu durum her ne kadar sağlıksız bir şey olsa da gençler bu şekilde kendilerini ispatlamaya çalışmakta ve bu yönleriyle ön plana çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.