Soru işaretli şapka

Soru işaretli şapka bu sene yeni moda olan şapka modelleri arasında. Şapka hepimizin bildiği gibi soğuktan korunmak ya da sıcaktan korunmak amacıyla kullanılan bir aksesuardır. Bu aksesuarların farklı renkte farklı desende ve kumaşta çeşitli modelleri bulunmaktadır.

 

Bazıları kışlık kullanıma uygun olup kalın pamuklu ve sıcak tutan kumaşlardan üretilir ve genellikle bu şapkalarda kışa uygun koyu renkler tercih edilir bazıları ise yazlık kullanıma uygun olarak daha canlı renklilere sahip ince ve terletmeyen kumaşlardan yapılan aksesuarlar olmaktadır. Hem mevsime hem de her tarza uygun olarak üretim yapılarak tüketicinin talepleri dikkate alınmaktadır.

 

 

Özellikle gençler arasında çok tutulan bir şapka modelidir soru işaretli şapka. Çünkü gençler için farklı görünmek kalabalık arasında fark edilmek son derce büyük bir önem arz eder. Henüz kişiliğini tam olarak oturmamış hayatta var olamaya çalışan kendine bir karakter edinmeye çalışan genç kesim her zaman sıradan olmayana ilgi duyar. Kendilerinden söz ettirmek kalabalık içinde fark edilmek bu gençler için adeta bir hayat memat meselesini halini almıştır. Bulundukları yaş aralığı dolayısıyla çevrenin kendi üzerlerindeki etkisi asla görmezden gelinemez. Bu yaş grubundaki gençler hayatlarını tamamen çevrenin ve özellikle de arkadaş gruplarının beğenisi doğrultusunda şekillendirirler. Arkadaş grubu tarafından kabul görmek bir topluluğa ait olmak olmazda olmaz bir durum halini almıştır. Pek çok gencin sırf kabul görmek amacıyla zararlı alışkanlık edinmesi dahi hep bu bakış açılarından kaynaklanır.

 

Yine bu dönemdeki gençler arasında dansa ve sokak modasına bir ilgi gözlemlenir. Giyim kuşamları ve tavırları bu doğrultuda şekillenir. Pek çok gencin üzerinde salaş kıyafetler spor ayakkabılar rahat tişörtler ve soru işaretli şapka görmek mümkündür. Tüm bu gençlerin bir örnek gibi giyinmesi de yine grup içi benzerlik ve bağlılıktan kaynaklanan bir davranış şekli olarak karşımıza çıkmaktadır. Kendilerine bakıldığı zaman kimlerin kimlerle arkadaş olduğu hangi gencin hangi gruba dâhil olduğu ya da hangi gencin kimlerle nerede takıldığı giymiş olduğu kıyafetlerden ayırt edilebilmektedir. Dikkatle gözlem yapılarak bu farklılık ve benzerlikler kolaylıkla ayırt edilebilir. Sitemizden alışveriş yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.