Sonbahar Kış 2017 – 2018 Şapka Trendleri

Sonbahar Kış 2017 – 2018 Şapka Trendleri

Hem soğuklara karşı koruyacak hem de stili tamamlamak adına genellikle kullandığımız şapkaların sonbahar kış 2017 – 2018 şapka trendleri neler inceleyelim.

Örgü Bere

Kış aylarında en işlevsel şapka modelleri hiç şüphesiz berelerdir. Bu yıl yumuşacık örgü bereler şıklığınızı tamamlayacak. Berelerle soğuğu hissedemeyiz. Berelerin üstlerinde broşlar yada boncuk işlemeleriyle sıradanlıktan çıkar farklı bir tarz yapmış olursunuz. Bazı örgü bereler zarif bir tarza sahip olurken bazıları daha asi punk rock bir tarza sahip. Tarzınıza uygun bir örgü bere modeli bulmanız oldukça kolay. Geçen senelerden sahip olduğunuz örgü berelere kendiniz broşlar, işlemeler veya sloganlar ekleyerek kolaylıkla daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

Fötr Şapka Modelleri

Fötr şapka da bereler kadar sık kullandığımız şapkalar arasında yerini alıyor. Bu sene özellikle Baba filminden tanıdığımız Don Corleone tarzı fötr şapka modelleri öne çıkıyor. Fötr şapkalar genelde her sezon trendler arasında. Her yıl dikkat çeken bazı takma şekilleri, renkleri ve üzerlerinde bazı detaylar söz konusu oluyor. Bu sene siyah, boz kahverengi, bordo ve gri fötr şapkalar görebilirsiniz. Bu şapkalarda desenli fular şeritler ayrı bir feminen görünüm katıyor. Bu yıl geçtiğimiz senelerden farklı olarak yüksek tepe tasarımı dikkat çekiyor.

Fötr şapka modellerini yan topuz ile yan takarak kullanmak son zamanların en trend hareketidir. Fötr şapka satın alırken çok büyük olmamasına dikkat ediniz. Aksi halde istediğiniz etkiyi sağlamamış olursunuz. Size uyan büyüklükteki modelleri seçiniz.

Fransız Beresi (Beret) Modelleri

Fransız stili dendiği zaman akla ilk gelen aksesuarlardan biri de beredir. Parizyen sitil için olmazsa olmazlar arasında yer alan beretler ünlü markaların 2018 koleksiyonlarına dahil edilmesiyle podyumlardan sokaklara çıktı. Her stile uyum sağlaması ile de kısa zamanda popüler hale geldi.

Kepler Ve Spor Şapkalar

Tüm şapka trendleri arasında sade ve düz modellere rastlamak neredeyse mümkün değil. Bu şapka modellerini yırtık jean, postal ve örgü salaş kazak ile yaptığınız kombinlerde kullanabilirsiniz. Bu şapkaların üzerinde zincir ve küçük taş süslemeleri görebiliriz.

Melon şapka

Şekil olarak fötr şapkalara benziyor ancak kenarları dar, dışa bombeli yuvarlak tepelidir. Tam bir İngiliz tarzını temsil eden bir şapka modelidir. Aslında melon şapka onu takan ünlüler ile de çok bilinir. Charlie Chaplin bu şapka ile özdeşleşmiştir. Melon şapkalarda çiçek gibi detaylara yer verilirse feminen bir görünüm sağlamış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.