Unisex Şapka Modelleri

Unisex Şapka Modelleri

Belki birçok kişi tarafından unisex ne demektir bilinmeyen bir kelimedir. Bu kelimemin anlamı her iki cinse uyumlu olan yani hem erkeğin hem kadının kullanabileceği modeller demektir. Özellikle son zamanlarda çok görülen unisex şapka modelleri herkes tarafından çok beğeni kazanmıştır. Halende günümüzde tasarlanmakta olup 2018 modasında yer alan birçok modeller çok kullanılan şapka modelleri arasındadır.

Unisex şapka modelleri arasında yer alan birçok çeşit bulunmaktadır. Bu çeşide zenginlik kazandırmak adına bazı modellerde renk değişikliği yapılabilmektedir. Kep şapkalar, örgü bere şapkalar, fötr şapkalar gibi olan modeller hem kadınlar için hem erkekler için uygun olan modellerdendir.

 

 

Unisex Kep Şapkalar

Bu şapka unisex modelini kapsayan en güzel örneklerden birisidir. Hem kadına uyumlu hem erkeğe uyumlu olan kep şapka modellerinde kullanılan ortak renkler sayesinde de bir şapkayı bir evde hem kadın hem erkek rahatlıkla takabilmektedir. Unisex kep şapka modelleri üzerinde oynanılan ufak detaylar bile iki cinsiyeti kapsayabilen logolardan ve armalardan yapılmaktadır.

 

 

Unisex Fötr Şapka Modelleri

Bu konu üzerinde yer alan unisex fötr şapka seçeneklerinde kovboy şapkalar, fedora şapkalar gibi hem kadına için hem erkeğe uygun olan modelleri kapsamaktadır. Son yıllarda özellikle fedora şapkalar daha sık kullanılan modellerdendir. Çok geride kalan zaman diliminde fedora şapka modelleri sadece erkekler için diye düşünülmekteydi. Artık günümüzde bu düşünceyi inadına çürütmek isteyen bayanlar daha sıklıkta tercih etmektedir.

 

Diğer seçeneğimizde unisex kovboy şapka modelidir. Bu şapka modeli özellikle sıcak yaz günlerinde daha çok tercih edilmektedir. Geniş kenarlı olması ve şık durması öncelik sebeplerindendir. Diğer bir neden ise kadına güçlü ve erkeksi bir hava katmasıdır.

 

Unisex Bere Şapka Modelleri

Örgü şapka modelleri kategorisinde daha çok bere modeller yer almaktadır. Bu şapkalar birbirine yakın özellikle gibi görünmesinden dolayı bayan bere şapka modelleri örgülerinde daha süslü ve daha renkli olan modeller kullanılmaktadır. Ancak unisex bere şapka modelleri aynı özelliği taşımamaktadır. Hem kadınların hem erkelerin tercih edebilmesi için ortak zevke hitap eden örgü modelleri ve ortak renkler seçilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.