En Çok Trend Olan Şapka Modelleri

En Çok Trend Olan Şapka Modelleri

Hem kadınların hem erkeklerin sürekli olarak kullanmayı sevdiği bir aksesuar olması hasebiyle şapka da modaya ayak uyduruyor. Şapka, eğer doğru bir kombine aksesuar olarak kullanılırsa ortaya mükemmel bir uyum ortaya çıkabiliyor. En çok trend olan şapka modelleri kullanıldığı mevsime göre değişiklik gösteriyor.

Klasik Şapkalarda Trend Modeller

Klasikleşmiş şapkalar kendinden hiç ödün vermeden popülerliğini devam ettiriyor. İster özel günlerde tamamlayıcı aksesuar olarak ister sokak modası olarak klasik şapka modelleri tercih ediliyor. Kıyafet seçimine göre kış aylarında keçe şapkalar kullanılırken yaz aylarında hasır şapkalar tercih ediliyor. Fötr şapkalar farklı model ve renk seçeneği ile kullanılacak kıyafeti tamamlayan müthiş bir aksesuar modeli olarak karşımıza çıkıyor. Gemici şapka modelleri de kadınların tercih ettiği klasikleşmiş şapka modellerinden biri. Gemici şapkaları orijinal duruşu ile trendini her yıl koruyor. Sokak modası ile uyum sağlayan klasikleşmiş şapkalardan biri de snapback şapka modelleri. İlk çıktığı günden itibaren çok geniş bir kitle tarafından halen sevilerek kullanılıyor. En çok erkeklerin tercih ettiği düşünülse de kadınların da vazgeçilmezleri arasına çoktan girdi. Yaz ve kış aylarında çok sevilerek kullanılan bu şapka modeli tasarımcılar tarafından son trende göre uyarlanarak; dantelli, işlemeli, tüylü, renkli, çiçek desenli, yamalı gibi modellerle trend listelerinde adından söz ettiriyor.

Yeni Neslin Gözdesi Olan Şapka Modelleri

Yeni neslin severek kullandığı şapka modellerinin başında bereler geliyor. Birçok farklı model seçeneği ile mevsimine göre yün, pamuklu ve ya penye olarak kullanılıyor. Ancak yeni nesil şapka trendinde bere fitilli bere olarak karşımıza çıkıyor. Fitilli trendinden nasibini alan şapkalar uzun süre adından söz ettirecek gibi duruyor. Yeni nesil şapka modeli olarak karşımıza bu sezonda slogan şapkalar çıkıyor.

Slogan t-shirt, slogan çantadan sonra tabiî ki şapka da slogandan nasibini aldı. Sokak modasının gözdesi olan slogan şapkalar farklı renk ve model ile her tarza hitap ediyor. Ponponu; bereler, fötrler, kasketler, kürk şapkalar üzerinde taşıyor. Ponponla dizayn edilmiş şapkaları yeni nesil çok severek takıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.