En Modern Bayan Şapkalar

En Modern Bayan Şapkalar

Şaka takmak genel olarak kültürümüzde yaygınlaşamayan ama gerekli durumlarda da kullanmayı ihmal etmediğimiz bir aksesuardır. Sıcak yaz günlerinde mutlaka kullanılması gerekenler arasında önce güneş kremi sonra şapka takmak gelmektedir. Fakat bazı bireylerin hep şık olma ve modayı takip etme düşüncesi olduğundan şapka takmak istemezler. Oysaki günümüz modasına uyan ve modern şapka modelleri de bulunmaktadır.

Bayan şapkaları içinde bir çok çeşit ve model bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarlı için uygun olan model seçenekleri daha çoğunluktadır. Ancak bu şapka modelleri içinde modern bayan şapka modelleri en modern kategorisinde birkaç modelden ibarettir.

Modern Bayan Şapka Modelleri

Söz konusu sıcak yaz ayaları ise tercih edilen şapka tercihinde kullanılan malzeme ya hasırdan ya da terletme yapmayan ve naylon içermeyen kumaşlardan olmalıdır. Bu detaydan sonra modern şapka seçeneklerinden birkaç örnek vermeye sıra geldi.

İlk seçeneklerden biri keçeden yapılmış olan şapka modelidir. Duyunca kulağa hoş gelmeyebilir ama keçe ve kaşmirden tasarlanarak yapılan şapka modelleri günümüzde en modern şapka çeşitlerinde ön sırada gelmektedir. Sıcak havada olsun soğuk hava olun fark etmeden her hava koşuluna uyum sağlayabilen ve çok duran bir şapka çeşididir. Sonraki modern şapka modelimiz hasır şapka modellerinden bayanlara hitap eden kurdele ve çiçek detaylı olan şık ama sade duran çeşitleridir. Elinizde hasır şapkanız var ise o şapkayı daha modern ve daha şık bir hale getirmeniz çok basittir.

Basit Bir Şapkayı Modernleştirme

Sade olan bir hasır şapkanız var ise evinizdeki fları hasır şapkanıza dair şeklinde bağlayıp sabitleyebilirsiniz. Yada sevdiğiniz ve kıyafetinize uyumlu olacak bir kurdeleyi de aynı şekilde hasır şapka üzerine bağlayabilirsiniz. Ayrıca çok şık bir çiçeği de şapkanıza yapıştırarak bahar havası veren bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Basit bir keçe şapka üzerine aynı kumaştan ya da kumaş rengindeki kurdele ile süsüleme yapılarak şapkaya canlılık ve hareketlilik kazandırılmaktadır. Keçe ve kaşmir şapkalarda genelde fazla işlem yapılmamaktadır. Ama siz kendi imkanlarınızla ve hayal gücünüzle keçe şapkalara istediğiniz süslemeleri yapabilirsiniz. Yaptığını her süsleme şapkaya ayrı bir şıklık ve asil görünüm kazandıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.