Hayal Ötesi Şapka Modelleri

Hayal Ötesi Şapka Modelleri

Nedendir bilinmez ama milenyum çağında hayaller zorlanmaktadır sıra dışı tasarımlar, bilinçli bireylerin kabul etmeyeceği modeller gibi normal görünüm dışı olan şapkalar hayal ötesine yapılmaktadır. Bu hayal ötesi durum sadece şapkalar için değil birçok eşya ve nesne içinde geçerli olabilmektedir. Bazı kıyafetler, mobilyalar, evler, eşyalarda yapılan tasarımlarda hayalleri zorlayan özelliktedir.

Milenyum çağının getirdikleri arasında gençlerin takdir edilir cesareti de yer almaktadır. Çünkü bazı şapka modellerini ve kıyafetleri taşmak ve takmak her bireyde bulunan bir özellik değildir. Farklı olmayı ve kalabalık toplum içinde dikkat çekmeyi sevenleri temsilen yapılan hayal ötesi şapka modelleri de gündemde çok konuşulanlar arasındadır.

İlginç Şapka Modelleri

Bilinenlerin dışında kalan ilginç şapka modelleri herkes tarafından değil de belli bir kesim tarafından tercih edilen nadir tasarımlardandır. Bu tarz şapkaları günlük yaşantıda kullananların kişi sayısı yok denecek kadar azdır. İlginç şapka modelleri daha çok partilerde, defilelerde, eğlencelerde kullanılmaktadır. Bu şapkaların tek amacı da farklılığı ve her türlü giyim eşyasını rahatlıkla taşıyabilme özgüvenine sahip kişiler tarafından dikkat çekmektir.

Gerçekten dikkat çeken giyim eşyaları taşımak her bireyin cesaret edip giyebileceği bir özellik değildir. Bu tarz insanları takdir etmek ve farklılıklarını onaylamak gerekir. Özellikle ilginç şapkalara örnek vermek gerekirse kafes görünümlü şapkalar, gereğinden fazla büyük duran şapkalar, hamburger ve krep gibi yiyeceklerin örgü kompozisyonu ile yapılan şapkalar, soytarı şapkaları denilen abartılı renkte oluşturulan şapkalar gibi birçok seçenek ve örnek verilebilmektedir.

Gereğinden Şık Olan Modeller

Bazı şapka modelleri vardır ki süslendikçe süslenmiş, eklendikçe eklenmiştir. 3 boyutlu bir çiçek bahçesini resmen geniş kenarlı fötr şapkaya taşıyanlar, kafasının 10 katı büyüklüğünde olan bir farklı tasarımı şapka olarak takanlar, örgü şapka yaparken örülebileceklerin dışına çıkan hayallerin dışında modeller tasarlayanlar, şapka takmak yerine yüzlerini tamamen saklayan dantel tüllü şapkalar gibi abartıya kaçan şapka modelleri de bulunmaktadır. Her bireyin zevki ve tercihi farklıdır. Her kişi kendisini mutlu eden modelleri ve farklılığı sevdiği tasarımları kullanabilir. Sonuçta hep denildiği gibi zevkler ve renkler tartışılamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.