Hayran Kalacağınız Bebek Örgü Şapka Modelleri

Hayran Kalacağınız Bebek Örgü Şapka Modelleri

Havaların soğuması ile birlikte özellikle bebeklerin daha sıkı giyinmelerine dikkat ederiz. Bizler için olduğu kadar onlar için de bereler ve atkılar kış mevsiminin vazgeçilmez aksesuarları içinde yer almaktadır. Ancak el örgüsü berelerin yerini de maalesef hiçbir şey tutmuyor. Siz de bebeğiniz için el örgüsü şapka örneklerine bakarak hem sevimli hem de sıcacık bir şapka örebilirsiniz.

 

Örgülü Saç Modeli Şapkalar

Kız çocukları için tasarlanan bu model kesinlikle en sevimli şapka modellerinden birisi. Hem yapımı oldukça kolay hem de görünümü muhteşem.Üstelik kaş yaşında olursa olsun severek kullanacağı ve şapka takmaktan bunalan bebekler için bile keyifli bir şapka modeli. Sadece üst kısmını düz bir şekilde ördükten sonra kenar boşluklarından uzun ipler sarkıtarak bu sarkıttığınız ipleri iki yandan saç örer gibi örerek kolaylıkla bu modeli yapabilirsiniz.

Ayıcıklı Şapka

Hem kız hem de erkek bebekler için dilediğiniz renkte örebileceğiniz bu şapkalar bebeklerinizin sevimli görünmesini sağlayacak. Dilediğiniz renkte ördüğünüz şapkanın tepesine iki tane kulak örerek dikmeniz yeterli. Dilerseniz alt kısımlarını kulakları üşümesin diye biraz daha uzun ve geniş örebilirsiniz. Bunlardan sonra ise sadece iki tane göz takarak siz de muhteşem bir ayıcıklı şapka yapmış olacaksınız.

 

Ponponlu Şapka

Hiçbir zaman modası geçmeyen hatta büyüklerin de her zaman tercih ettiği şapka modellerinden birisi de ponponlu şapkalardır. Hem yapımı oldukça kolay hem de sıcacık bir görünüm sunar. Dilediğiniz renkte ve modelde örmüş olduğunuz şapkanın tepesine kocaman ve yumuşacık bir ponpon yaparak dikmeniz yeterli.Ponponlu şapka yaparken dilediğiniz renkteki ipleri ve modeli tercih edebilirsiniz. Bu tamamen sizin isteğinize bağlı. Çok uğraşamam derseniz düz olarak ördüğünüz bir şapkayı bile bu kocaman ponponlar ile sevimli bir hale getirebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.