Kolayca Örebileceğiniz Atkı Modelleri

Kolayca Örebileceğiniz Atkı Modelleri

Kışın hem soğuktan korunmak için hem de kış modasına ayak uydurmak için en çok tercih ettiğimiz aksesuarlardan birisi de atkı çeşitleridir. Bu yıl atkı modası ile ilgili sizlere söyleyeceğimiz ilk şey el örgüsü atkıların dünyaca ünlü modacılar tarafından kullanıldığı.Bu yüzden evde sizler de kendi sevdiğiniz renklerde dilediğiniz gibi bir atkı örerek hem sıcacık hem de tarz sahibi bir stil ile kış geçirebilirsiniz.

 

 

Geniş Atkılar

Bu yıl kesinlikle atkı modellerine bakıldığında ilk olarak dikkatimizi çeken şey de olabildiğince geniş bir yapıya sahip olmaları. Siz de geniş bir atkı istiyorsanız evde de kendiniz bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Dilediğiniz renkte kolaylıkla örebileceğiniz geniş atkılar ile siz de sıcacık bir kış geçirebilirsiniz.

 

Bol Saçaklı Atkılar

Atkı denilince saçakları da tabi ki olmazsa olmazlardan. Ancak bu yıl küçük değil hatta olabildiğince uzun saçaklar ile karşılaşabilirsiniz. Örmüş olduğunuz atkının uç kısımlarına sadece uzun saçak bırakmanız bu senenin modası olan atkı modelini yapmanız için yeterli olacak.

 

Boyunluk Atkılar

Çevrenizde de sıklıkla görmeye alışık olduğunuz boyunluk atkılar oldukça kullanışlı olması ile dikkatleri üzerinde topluyor. Sadece evde düz örgü ile örmüş olduğunuz atkınızın iki ucunu dikerek birleştirerek yuvarlak bir atkı elde edeceksiniz. Ardından da boynunuzdan iki kere dolamanız bu modeli yapmanız için yeterli olacak. İstediğiniz bollukta örebilirsiniz. Bu atkının en önemli özelliği de salaş bir şekilde durması.

 

İki Desenli Atkı

Sanki iki tane atkı takmışsınız gibi duran bu farklı model aslında çok basit. Sadece yarısını farklı bir renk ve örgü tekniği ile diğer yarısını da farklı bir model ile örüyorsunuz. Bu sayede atkının bir ucunu ön kısmınızda bırakarak oldukça trend bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.